| VLADUT19 a întrebat:

Se merita sa fac curs de bucatar? adica se gasesc usor locuri de munca? ma tenteaza aceasta meserie dar nu stiu daca e convenabil... va rog ajutati-ma cei care practica deja meseria

2 răspunsuri:
| strazi1 a răspuns:

Salut,
Sora mea a fost un bucatar foarte cautat in Iasi, facea multi bani la nunti private sau onomastice, plus ca venea cu foarte multa mancare acasa cand era pe tura ei la servici, partea proasta este ca de la statul in picioare cate 19 ore pe zi, te termina incet dar sigur, sora mea a renuntat din acesta cauza, si crede-ma ca nu e usor ca bucatar, caldura +stress continu, a renuntat pentru ca era prea greu, si ii placea foarte mult meseria ei, acum s-a reprofilat, cand te duci sa mananci in oras, intreaba ospatarul despre calvarul bucatarului, binenteles daca este un bucatar priceput, va confirma spusele mele.
Numai bine!
P.S: Alege meseria de instalator, se fac bani in timpul liberbatting eyelashes

| VadTot a răspuns:

Cred ca nu te as sfatui sa te faci bucatar! Chiar si ca pizzar e un infern dar ceva mai lejer si pe langa asta vei vedea ce se intampla intr o Bucatarielaughing)Deci eu te as sfatui sa te faci mai intai pizzar Ce zici?