| Andreiu68 a întrebat:

Seful de la munca a spus ca toti angajatii trebuie sa isi faca card la banca transilvania ca sa ne bage salariile acolo, ca pana acum banii se dadeau in mana. Eu am de cativa ani card la Bcr si pot sa ii spun sefului ca eu am deja care la bcr si nu vreau sa imi fac dincolo si ca banii sa mi-i bage pe acest card? Ii dau extrasul de cont si gata, sau musai daca a si spus ca trebuie sa ne facem carduri acolo chiar trebuie sa ne facem.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti solicita aceasta, nu esti obligat sa-ti mai faci un card daca ai unul.
Pe de alta parte s-ar putea ca apoi seful sa te priveasca negativ.

| sierra1 a răspuns:

Poți să primești banii la BCR dar îi dai contabilului ceva de lucru în plus. Și șefu' o să se uite strâmb la tine și tu nu vrei asta

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Angajatorul are obligatia sa foloseasca exclusiv banca indicata de angajat! Daca "stramba din nas" : ofera-i o injuratura si mergi la un alt loc de munca unde esti platit decent