| Hoskero a întrebat:

Daca am 16 ani, pot merge la banca Transilvania sa cer un extras de cont pentru tatal meu? Adica sa il iau eu in locul lui. Ambii avem card la Transilvania dar ii trebuie extrasul si nu piate ajunge la banca. Mi l ar da?

3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Nope.Poate imputernici o persoana insa nu minora.Ideal ar fi insa sa se duca el, si pe viitor sa`si activeze optiunea prin care il poate primi in posta sau e-mail.

| missfatadelatara a răspuns:

Sigur.

Poți sa iei și bani din contul lui și sa spui ca a fost furat.

| Hoskero explică (pentru missfatadelatara):

Nu cred ca era nevoie de o astfel de aroganta. Este la servici si m-a rugat sa merg sa vad, daca ii pot scoate un extras si sa il aduc.