| StefanescuDaniel a întrebat:

Buna seara stimati colegi! Spuneti-mi va rog frumos stiti cumva care banca face carduri pentru rate gen cardul Star Card de la Banca Transilvania pentru persoane peste 70 de ani iar apoi sa ii traga banii direct din cont din pensie? Dau funda

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nimeni, băncile nu acordă credit pensionarilor, trebuie sa ai pana in 60 de ani si sa fi inca la serviciu, deoarece un credit se acorda daca ai salariu mare, iar pensionarii chiar daca au pensii mari numai au varsta, la 70 de ani banca nu se complica este un risc urias, poti murii oricînd si cine plateste creditul?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred că că nimeni credite peste 65 ani

| Hyperion7 a răspuns:

Nu cred că e posibil așa ceva