| r2d2 a întrebat:

Si-a facut cineva cont pe paypal.com? Daca da, stiti ca vi s-a zis ca va vor lua 1.50 EUR ca sa vada daca cardul este al vostru si pe urma ii vor pune la loc. E adevarat? Ati verificat dupa 24 de ore?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Va pune suma de 1. 50 EUR in contul de PayPal, de unde apoi o poti folosi. Din contul de PP poti sa si retragi pe card, dar nu merita, dacat daca retragi o suma mai mare pentru ca iti ia comision de 2 EUR. De altfel, contul de PP nu poate fi incarcat de pe card, dar cu ajutorul contului poti sa faci plati iar banii se vor lua de pe card (cu sau fara comision). Poti chiar sa virezi bani pe un alt cont de PP (se ia comision, daca nu ai bani decat pe card).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| vintageboy a răspuns:

Da, ei iau 1, 5E dupa ce tu iti adaugi cardul sa-ti verifice cardul daca-i acela cu care ai introdus tu datele, dupa 24 de ore sau dupa verificarea(de obicei asta-i intervalul), suma respectiva revine in contul tau, e ca o garantie, nu pierzi acei 1. 5E. Bafta!