| SoriSorinHtRC a întrebat:

SRL sau pfa pentru Dropshiping? Dați-mi argumente pro si contra și ce ați alege voi in locul meu? Thanks

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de cât încasezi, ce cheltuieli aproximezi samd. Lucrurile astea se aleg pe cifre

| SoriSorinHtRC explică (pentru suntserios):

Pai fluctuează încasările in Dropshiping nu e cavs fix…

| suntserios a răspuns (pentru SoriSorinHtRC):

Atunci dai cu banul. Fara niste aproximativ nu prea poți face calcule. Propun PFA pentru prima dată. Nu e nevoie sa te angajezi pe tine cum ai face o la srl, plus nu e nevoie de contabil și ai oricând acces la bani că persoana fizoca