| Eℓℓa a întrebat:

Stau intr-un oras mic! Iar aici, posibilitatile de a face afaceri sunt mici.
Cum credeti ca pot face bani? Ce afaceri imi propuneti?

Răspuns Câştigător
| คиค a răspuns:

In minunatul oras extraordinar dezvoltat singura afacere "banoasa" este magazinul de funerare de la cot cand mergi spre piata laughing

Glumeam desigur laughing

Pai ai butea sa te gandesti la ceva cum ar fi o sala de fitness,
un coafor [unde sa angajezi persoane care stiu sa tunda chatterbox nu habarnisti care habar nu au pe ce lume traiesc si iti ia din lungime dupa ce le-ai spus sa nu o faca ]...sau un miniparc de distractii pentru a nu mai fi balciul local singurul mod de distractie unde se pot intalnii si distra oameniiwinking

Oferi cumva funditabatting eyelashes?

12 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca ai un ascutit spirit de observatie poti sa identifici in orasul tau(asa mic cum este!) care dintre nisele de piata( loc liber pe piata ) nu sunt acoperite de altii. Un exemplu( in domeniul serviciilor ): in orasul tau, niciuna din firmele de curatenie nu ofera serviciul de curatare a fatadelor din sticla a cladirilor. Sau, daca exista totusi una, tu te poti pozitiona pe piata oferind serviciul respectiv la un pret mai mic.La inceput, este important sa identifici acea nise de piata neacoperita dupa care, trebuie sa culegi informatii despre domeniul in care vrei sa-ti dezvolti afacerea (cat de mare este cererea din piata, ce fel de clienti ai, pret de vanzare ale produsului/serviciului, ce potentiali concurenti ai si ce avantaje concurentiale au etc. )
Oricat de mic este orasul tau si fara posibilitati, oamenii au NEVOI iar pentru satisfacerea lor sunt dispusi sa plateasca!

Numai bine si succes in ceea ce vei gasi singur sa faci!( caci de retete de facut bani pe net sau Avon, Infinity, este plin TPU! )

| ikram a răspuns:

Trebuie sa studiezi putin piata din orasul tau, cel mai bine e sa te axezi pe servivii pentru ca e o investitie mai mica si merg destul de bine, sau poti sa mergi pe partea de comert, dar ceva ce sa nu se gaseasca la tine in oras.
Acum depinde si tu ce studii ai, si la ce ai putea sa te descurci.

Răspuns utilizator avertizat
| mihaibrasov a răspuns:

Te poti apuca de furat.

Răspuns utilizator avertizat
| stroedaniel13 a răspuns:

Depinde cat de mic este orasul. Ce spui de o firma de organizat nunti?

Daca te intereseaza, gasesti aici mai multe detalii: www.afaceri-profitabile.com

| stroedaniel13 a răspuns:

Eu iti propun un magazin online pentru ca nu ai treaba cu orasul in care stai:

http://www.afaceri-profitabile.com/magazin-online.html

| oanaro a răspuns:

Poti castiga bani din afiliere. Nu necesita bani, nici mult timp alocat zilnic ci doar implicare. Informatii despre afilierea pe 2 parale gasesti vizionand filmulete pe youtube sau aici: http://ttap.co/1CLSMnL
Eu sunt la inceput si castig in jur de 1000 lei pe luna, lucrand maxim 2 ore/zi (sunt si zile in care nu lucrez pentru ca n-am timp sau sunt plecata). Am prieteni insa care castiga foarte mult dar sunt mult mai implicati decat sunt eu. Ei m-au convins si pe mine sa ma apuc de acest business. Succes!

| Alerim75 a răspuns:

Eu iti propun Infinity.Ma poti contacta pe aca75ro@yahoo.com. Catalogul il poti gasi aici http://www.infinity-trade.ro/eBrochure/Default.html

| colnago a răspuns:

Uite o oportunitate de venit, serios, fara riscuri, si e valabil in toata lumea: www.tahitiannoni.ro/zoli

| bullysoru7 a răspuns:

Vinde produse pe okazii

| mmm2011 a răspuns:

Afacere simpla si profit sigur. Poti face bani stand acasa, pune banii la procente 20%/luna; 45%/3luni sau 55%/6luni, sunt niste procente incredibile, insa le-am testat singur si merg. Pentru cei interesati si mai multe detalii pot sa ma contacteze:
mmm2011ro@gmail.com
id:mmm2011ro