| xt a întrebat:

Stie cineva care banca are cele mai mici dobanzi si rate? Ar trebui sa imprumut vreo 8-9000 euro, dar nu vreau sa dau inapoi 20 000 dupa 5-10 ani.

3 răspunsuri:
| Irina a răspuns:

Sincer, nu e banca la care sa nu dai inapoi cel putin inca o data banutii care ti i-a dat. chiar daca iti spun ca au dobanda fixa, umbla pe parcurs la comisioane. au f multe tertipuri.

| canarita a răspuns:

Ideea este ca orice banca are dobanzi mari, cam la fel sunt toate...profitabil este doar creditul pentru locuinta sau in domeniul locativ prin sistemul BPL la BCR, dar mai intai trebuie sa economisesti tu si dupa aceea iti iei credit cu 5% dobanda fixa, pe termen de 5-7 ani maxim...Creditele pentru nevoi personale te omoara cu adeverintele de salariu si cu dobanda...

| adrianhasde a răspuns:

Este UniCredit Tiriac Bank care are cele mai mici dobanzi si rate din Romania. Bafta la imprumut!