| cremita a întrebat:

as vrea sa fac un imprumut la banca prin programul prima casa. Cum este mai ok? In lei sau in euro sa fie imprumutul? poate stiti si o banca cu dobanzi ok? In functie de suma imprumutata cum as putea sa calculez suma ce trebuie sa o platesc pe luna?

4 răspunsuri:
| vangaelis a răspuns:

In lei, ca daca valoarea euro creste, stii ca te usuca la buzunar. in rest imi cer scuze, nu stiu sa raspund la celelalte.
Cele bune!

| LIN2010 a răspuns:

Creditul pentr''Prima casa"se acorda mai nou doar in moneda nationala, banca e bine sa o alegi in functie de oferta fiecaruia.Succes

| MuncaLaDomiciliu a răspuns:

Incepand cu 1 august 2013, Prima Casa se acorda doar in lei, si vorbesc aici de programul finantat si garantat de guvern.Parerea mea este sa cauti ofertele tuturor bancilor din Romania, si alege-o pe cea mai convenabila.Ca ultim sfat, imprumuta-te in moneda in care iei salariul, si gandeste-te cat vei castiga peste 5-10 ani, nu doar acum.Succes~!

| niculita4tpu a răspuns:

Buna! Gasesti aici o gramada de sfaturi cu privire la achizitionarea unei locuinte: http://www.gimo.ro/articole.php Vezi ca in meniul din dreapta are sectiuni speciale: Prima Casa, Credite Imobiliare, etc. Succes!