| AndrewR a întrebat:

Stie cineva cat costa un contract de vanzare cumparare, la o cota parte dintr o casa, aproximativ, nu ma intereseaza o suma fix. Multumesc

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fara a indica pretul vanzarii-cumpararii nu se poate indica o suma, nici macar aproximativa. Daca nu vrei sa spui pretul atunci gasesti pe internet cheltuielile.

Bula
| Bula a răspuns:

Taxele aplicate de notar si de Taticul Stat sunt in functie de pretul de vanzare.
Ele se schimba anual, in functie de inflatie si de Codul Fiscal.

| GirlOnline81 a răspuns:

Daca te referi la onorariul pe care il platesti notarului, acesta difera in functie de pretul vanzarii.