| smar2studios a întrebat:

Stie cineva cum se pot accesa fondurile europene si ce conditii trebuie sa indeplinesti pentru a ti se accepta proiectul?

Răspuns Câştigător
| videoblog a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci. bano pe Phare nu se mai dau acum, decat fonduri structurale. sunt mai multe Programe Operationale de unde poti alege ce vrei. iti recomand pentru informare - http://www.finantare-proiecte.ro/ sau http://finantare.ablog.ro/

4 răspunsuri:
| Krina a răspuns:

Se face o cerere si trebuie sa ai pregatit un proiect pentru finantare.Atentie! Proiectul trebuie sa fie EXCELENT!
De asemenea, se finanteaza doar 50% din valoarea proiectului, diferenta o pui tu. Daca nu se materializeaza intr-un an de zile, trebuie sa rambursezi fondurile.In tot acest an se urmareste lunar evolutia proiectului tau, iar daca din 3 in 3 luni, cand se face evaluarea, nu ai obtinut profit considerabil, din nou ti se poate cere rambursarea fondurilor.Sursa acestor fonduri poate fi Phare sau Sapard.

| Paula a răspuns:

Poi fondurile europene ca sa ti le accepta trebuie sa ai intre 18 si 35 de ani.

| fondurieuropene a răspuns:

Sunt mai multe programe de finantare, fiecare pentru domenii diferite si cu conditii diferite. Exista mai multe resurse/site-uri destul de bine documentate care te pot ajuta cu tot ceea ce trebuie sa stii despre fonduri europene sau fondurile structurale.

| kittyian a răspuns:

Intra pe adresa mea de mail si iti voi da toate informatiile necesare : cristianistrate@yahoo.com