| DenisIonut01 a întrebat:

Stie cineva daca se poate face card (de preferabil la Transilvania) fara dobanda?

As vrea sa imi depun niste bani pe card si mai sunt unele produse pe internet care merg cumparate doar cu cardul.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Da, iti poti face! Documentele necesare pentru deschiderea unui cont curent cu card de debit atasat sunt, in general, urmatoarele: cerere de deschidere cont, carte de identitate/buletin de identitate.

Pentru obtinerea unui card de debit de catre minori, de obicei este necesar acordul parintilor/tutorilor, acestia fiind titularii contului iar minorii utilizatori autorizati pe contul respectiv, avand carduri emise pe numele lor.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In cazul conturilor de debit nici nu se pune problema de dobanda, trebuie doar sa platesti comisionul de administrare si atat

| DenisIonut01 explică:

Vreo idee cat ar fi acea suma pe an? si cu acest card de debit pot cumpara si de pe internet? atat in ro cat si in strainatate ex: Apple, Amazon.

| DenisIonut01 explică:

Imi cer scuze, v-asi fi dat la toti funda dar nu se poate.

| DenisIonut01 explică:

A expirat!

| IuliaWd a răspuns:

Sigur ca poti, numai ca trebuie platita administrarea cardului odata pe an