| Sebastian222 a întrebat:

Daca depun la banca transilvania 20 de milioane si peste cateva saptamani iar depun 20 de milioane, primesc ceva bani de la banca care constituie dobanda? si cat e aceasta dobanda?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Banii ii primesti daca depui banii intr un depozit la termen. Acel depozit are o anume dobanda si din momentul creearii nu mai poti umba la el fara a pierde dobanda. Dobanda o primesti la expirarea perioadei pe care ai create depozitul