| PatrickOscar a întrebat:

Stie cineva de firma intermediara SP cashback consult, din Arad, au sediu in Sibiu, Str Crisanei nr18. Vreau sa stiu daca a plecat cineva prin firma asta si daca este ok. Astept raspuns.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E tepara, la nivel national se cam traieste din faza cu fraieritul oamenilor. Apeleaza la EURES ca aia nu mint.

| PatrickOscar explică (pentru mgtow):

Ei au zis ca nu iau comison, doar o suma de 100 lei pentru traducerea actelor, deci daca e teapa, (nu stiu de ei de aceea vreau sa aflu mai mute)inseamna ca o sa pierd numa 100 lei. (Din punctul lor de vedere)Se merita toata teapa asta doar pentru suma asta? Eu stiu ca firmele care dau teapa cer comisioane. si le cer inainte sa te angajeze.

| mgtow a răspuns (pentru PatrickOscar):

Asa ia de la unu de la altu si fac mai multi bani, actele le poti traduce tu iar o firma serioasa nu ar cere bani pentru asa ceva pentru ca ea te-ar angaja.

| jadela a răspuns:

O firma nu poate traduce sute de documente, logic? nu?
si da sa plecat prin aceasta firma, prima data interesati-va iar dupa aceea povestiti.

| Mrn_Marian_1990_Oere a răspuns (pentru jadela):

Cam este teapa eu chiar azi am fost mi sa cerut 110 pentru traducere si 550 ron pentru scoala de invatare limba germana si din cate site-uri am gasit cam toata lumea sa plans ca eu teapa .....deci eu m-am cam razgandit .....am deschis subiectu cati bani iau [lucrez constructii finisaje] mi s-a spus ca 1200 euro a zis ca prima luna proba cand am intrebat in luna aceea de proba daca sunt platit a schimbat subiectu doamna aceea care am stat de de vorba happy deci si eu sfatuiesc sa nu va pacaliti