| Culoareincolora24 a întrebat:

Stie cineva de unde cumpara restaurantele burgerii si chiflele sau undeva unde e decent? As vrea si eu sa fac acasa.Dau funda

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Restaurantele nu cumpara burgherii de nicaieri, le fac ei din carne tocata si condimente.
Chiflele sunt facute de ei in restaurant sau uneori au contract cu o brutarie care le face si le duce direct la restaurant.

Exceptie fac firmele mari precum McDonald si KFC care au prorpia firma mama, care proceseaza tone de carne si paine pe zi, le congeleaza si apoi le livreaza la firmele care le comercializeaza la oameni.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Restaurantele care se respecta si le fac singure

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Cine te opreste sa-ti faci de mancare acasa orice vrei?

| EraserHead a răspuns:

Majoritatea le produc ei. Poti incerca la Lidl si Careffour, eu acolo am gasit.