| Minca_Danni_1997 a întrebat:

Stie cineva un site unde se gasesc case in rate fara avans in Bucuresti sau daca am sanse sa primesc de la primarie ceva am 20 ani sunt insurat si am.si o fetita de 2 ani chestia cu primaria as dori sa cumpar de la ei dar nu stiu daca accepta bani lunar adica undeva la 1500 de LEI maxim pe luna daca puteti sa ma ajutati cu o sugestie multumesc mult.

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Mai greu sa gasesti case in rate fara avans iar pe primarie nu are sens sa te bazezi.
In schimb poti lua un credit de nevoi personale pentru investitii imobiliare din care sa achiti avansul si un credit ipotecar (sau prima casa, daca te incadrezi) pentru restul.
La o rata 1500 de lei pe luna te-ai incadra la un total de vreo 60.000 de euro pe 25-30 de ani, insa cel mai simplu ar fi sa mergi la o banca, sa iti calculeze exact. Eu unul iti recomand ING.

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, sa cumperi case fara avans nu este posibil nici in Romania si nici in alt colt de lume.
Iar suma de 1500 lei pe luna, poti lua un apartament sau casa cu chirie doar, ca ratele de cumpare sunt de cel putin 3-4ori mai mari.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti faci si tu ca restul oamenilor un credit prin programul prima casa