| Mihaita15 a întrebat:

Subiect Pay-Pal.Ce este pay-pal? Inteleg ca este conectat la contul tau bancar dar mai multe detalii ar fi de ajutor.Folositi Pay-Pal? Care sunt partile bune dar cele proaste folosind acest site, aplicatie(ce o fi pay pal)? Exista o taxa pe care o platesti pe luna, saptamana daca tranzictionezi cu ajutorul lor? Cat de sigur este si cat de multumiti sunteti? Multumesc

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Castiel a răspuns:

Folosesc PayPal de aproximativ 7 ani, or more. Este ca un fel de "mini-banca" online. Iti poti tine banii acolo, pe care ii pui de pe card. Daca ai o afacere sau ceva, si esti platit online, le spui sa-ti depoziteze in contul de paypal, de acolo il bagi in contul tau bancar sau pe card. Eu am card de exemplu si sunt platit de YouTube. Ei imi pun banii in PayPal (paypal imi ia 1.5 $ pentru ca sunt platit in USD si contul meu e in euro, si ia o taxa pentru convertirea monedei). Conteaza mult la faza asta, ce moneda iti setezi contul la inceput, cu aia ramai. Eu am setat Euro. Dar daca esti platit cu alta moneda, iti iau 1-2$ per tranzactie. Nu sunt taxe, acum depinde de unde iei si ce contracte are X firma de unde cumperi tu cu paypal. In cel mai rau caz pierzi 1-2$. Dar daca belesti ochii si esti atent poti sa vezi, ca te anunta nu sunt nesimtiti. Este un serviciu foarte bun, recomand cu caldura. Poti cumpara chiar daca nu ai bani in contul de paypal, dar se va pune pe -, si cand bagi banii or sa ia cat ai datorie.