| nikitantf a întrebat:

Sunt din MD și vreau sa cumpăr laptop din RO undeva la vreo 2500ron dar reducere de 400 Ron
Devamarea se poate face la produse cu reducere sau nu?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

~Devamarea se poate face la produse cu reducere ~

sigur că da

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ce beneficii mai aveti si voi 'fratilor' din Moldova, dar voi sunteti cand cu rusii cand cu romanii...eu nu v-as da niciun beneficiu, tot ce nu e din tara mea sa plateasca taxa poluarii.
Noi de ce nu avem 'reduceri' la voi in tara?
Numai cacatii nostri de guvernanti va ofera atatea beneficii...si au ramas de la aia dinainte:
mai ales carnatii astia care au dubla cetatenie Ponta, Basescu
No offence dar ma dispera cand vad incorectitudine, in orice forma a ei nu doar referitor la voi!

| Den1sa a răspuns (pentru Simpatic):

Dece esti frustrat?, moldovenii nu primesc nici un fel de reducere la produsele din Romainia doar pentru ca suntem moldoveni, pursisimplu anumite produse sunt mai ieftine decât acasa, nu stiu de unde ai luat ca avem beneficii, pe bune fii serios! -"dar voi sunteți cand cu rusii cand cu români" ce prostie efectiv nu inteleg de ce crezi asta dar ok.

| Simpatic a răspuns (pentru Den1sa):

Mai ieftine? fii serioasa, cat e leul romanesc si cat cel moldovenesc?
4 lei moldovenesti= 1 leu romanesc.
Stiu foarte bine ce vorbesc, eu cand deschid gura punctez ce trebuie.
Datorita politicii lui Ponta si a lui Basescu "mostenirea " lor pentru voi a fost generoasa. De multe ori statul roman face donatii catre Rep.Moldova in conditiile in care tara noastra nu este atat de dezvoltata...adica aruncam niste bani pe fereastra in conditiile in care nu avem spitale, soseli etc doar pentru ca cei de la Guvern isi bat joc de tara asta.
Imi amintesc in Guvernul Ponta cand FISC-ul nostru a fost pe plus cu vreo 800 de miliaone de lei noi, daca imi aduc aminte bine suma, acesti bani au fost donati catre Rep.Moldova pentru a fi cumparate autobuze pentru a fi dusi copiii de la sate la scoala (in conditiile in care copii de la noi din tara de la sate sunt dusi cu caruta la scoala aflata la 10-20 de km sau se duc pe jos!); alaturi de cate si mai cate donatii carora nu le vad rostul, adica animalul de Ponta si altii ca el, stiu ca au afaceri acolo in Rep.Moldova la fel si tovarasul Basescu si de asta au facut aceste donatii, sa le fie lor bine mai tarziu in propriile afaceri cu statul Moldovean.
Uite ca sa vezi ca nu vorbesc prostii un simplu exemplu la o mica cautare:
https://www.hotnews.ro/......-banii.htm
Referitor la faptul ca cei din Rep.Moldova sunt 'rusofoni', sa facem un referendum sa vedem cati vor sa fie cu Romania si cati cu Rusia si ai sa vezi ca cel putin jumatate sunt de partea Rusiei.
Deci voi nu sunteti nici romani nici rusi sunteti semi de asta vorbiti si romana si rusa.
A nu se intelege ca am ceva cu cei din Moldova, eu am ceva cu cei din tara mea care dau bani de pomana in conditiile in care in tara asta e vai si amar, milioane de romani sunt plecati pe afara la munca, la slugarit, pai si tu cand ai milioane de euro adunati le dai altcuiva cand le poti investi in tara ta?
Asta e ciuda mea pe tara mea condus de cacati, de 32 de ani incoace doar cacati sunt la guvernare, nu am eu ceva cu voi, moldovenii.
Doar ti-am expus exact cum stau lucrurile.

Tu cand ai doar 10 lei de un suc si o paine le dai altuia? Nu pentru ca ai ramane tu fara acei banuti. Ei tara mea face tocmai invers da la 'saraci' si se imprumuta de la straini apoi.
Ai putea spune ca urasc cum e administrata tara asta nu pe voi.
Si toti cei peste 5 milioane de romani plecati din tara ar trebui sa vina aici si sa faca o revolutie nu sa stea acolo ca lasii...ca isi prea bat joc de noi prostii cu 8 clase din Parlament.

| Den1sa a răspuns (pentru Simpatic):

Cind spun ca produsele sunt mai ieftine ma refer la faptul ca indiferite tari preturile sunt diferite iar in Moldova preturile sunt mai mari de cit in Romania, donatiile facute sunt treaba lor, nu ma bag in asa ceva, dupa alegerile care sau facut recent in Moldova iese ca majoritatea prefera Rominia si UE de cit Rusia. Cel putin stim si noi mai multe limbi sa vorbim daca altceva nu e bine : )

| Simpatic a răspuns (pentru Den1sa):

Eu stiu ca moldovenii sunt inteligenti, am cunoscuti, am avut amici de acolo, colegi de facultate etc
Faptul ca cunoatesti mai multe limbi este un atu.
Sa nu uitam un lucru voi la noi in tara aveti si locuri la facultate asigurate fara sa platiti taxe! De aceea multi s-au mutat aici cu cetatenie si au propriile cabinete stomatologice, lucru pe care nu il puteau face la ei in tara! Deci li s-a oferit ajutor din plin!
Noi de ce nu avem asa ceva la voi in tara? un asemenea ajutor?
Deci din ce spun trebuie inteles ca mie imi displace nedreptatea, evident ca e o nedreptate nu creata de tine sau mine ori cetatenii din Moldova ci de catre tara mea care nu stie sa-si aprecieze cetatenii. Eu nu am mai votat de ani de zile si nici nu o sa o mai fac pentru ca nu-s respectat ca cetatean de politicieni.
Asta trebuie sa intelegi Romania nu are ceva cu Rep.Moldova ba din contra dar unii cetateni printre care si eu nu doresc sa va ajutam in conditiile in care tara noastra e vai de capul ei, datorita hotiilor de aici.
Daca eram de talia Angliei ori SUA era altceva, atunci aveam bani sa hranim jumatate din glob.

| Den1sa a răspuns (pentru Simpatic):

Ajutor pentru voi in Moldova, cred ca glumesti, nai sa vezi asa ceva nici peste 10 ani

| Simpatic a răspuns (pentru Den1sa):

Pai si noi de ce va dam ajutor? nu de prosti.
Vezi ca romanii sunt mai prosti ca moldovenii, sunt laughing

| Den1sa a răspuns (pentru Simpatic):

Daca spui tu