| Smackdown a întrebat:

Sunt o pensionara de 93 de ani, cu un venit de 350 lei, lunar.Am fost reclamant-apelant intr-un proces de iesire din indiviziune. Dupa aproximativ 3 ani, procesul s-a incheiat.Acum judecatoria ma tine pe drumuri de o jumatate de an si nu-mi elibereaza copii dupa ultima sentinta pentru a-mi intocmi cartea funciara.Ma obliga sa platesc 425 de lei, taxa investire cu formula definitiva si irevocabila.Mentionez ca eu am aceasta investire in decizia data de tribunal.Nu inteleg de ce sa le achit aceasta suma.Pentru scutire m-au pus sa scot o serie de adeverinte de la adminisratia financiara, de la taxe impozite, dar imi spun ca nu stiu daca o sa fiu scutit de aceasta suma. Unde sa ma adresez pentru a-mi fi solutionat cazul? Va multumesc!

10 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Asta e birocratia in ROMINIA te inteleg pentru ca am si eu parintii cu aceasta pb. cred ca un alt proces. un av bine sau la cortea internationala de justitie sa dea statul bani. nici dosarele rez de ei scriptic nu au fost rezolvate faptic[ despagubirile celor deportati care au cistigat le a venit hot si banii in anul 3000 ] asta e tara lui Papura Voda]

| manuelaaa a răspuns:

rolling on the floorlaughing nu e amuzant dar o sa rad
auzi baba de 95 de ani, care nici sa scrie nu ar trebui sa stie la varsta asta, pune intrebari pe TPUlaughingai prins net cu telefonul in fata blocului laughingnu imi pot explicaphbbbbt

| Fvn a răspuns:

Toti 3 de mai sus, JET rahatilor
eu zic sa vorbesti cu un avocat, este cel mai bine.
bafta budincuto

Răspuns utilizator avertizat
| ELD a răspuns:

Ma mir ca nu ai zis 100 de ani, cat mai aveai 7 ani tongue nu e mare lucrutongue. Mda cont facut din cauza foameitongue

| cornculapte a răspuns:

Daca incerci sa ajuti pe cineva, trebuia sa precizezi, nu sa te prezinti ca fiind o babuta de 93 de ani, cu nickname smecher si care, facand abstractie de faptul ca stie ce e ala calculator la 93 de ani, sta pe net cand ar trebui sa fie de fapt pe drumuri. Nu suna prea credibil si multi vor crede ca ii iei in bataie de joc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma, uitati-va la intrebarile lui @Smackdown laughing
Mai jos este o intrebare in care spune ca este clasa a 5-a
Dar cine stie, poate este cazul strabunicii (cred?).
Sper sa fie totul bine!
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt cred ca cineva prezinta cazul unei batrane, acest Smackdown, nu este o batranica de 93 de ani, doar prezinta cazul unde-i batrane, care are nevoie de ajutor, desi ma cam indoiesc.

Da' asta ar fi o idee`.

Imi pare rau, dar nu te pot ajuta, am vrut doar sa-mi spun si eu parerea cu privire la chestia pe care o comenteaza toata lumea.
Sa fi iubit`!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai 93 de ani m-arunc de la parter. O ia rara siteul. Uiti ca astora batrini le poti atribui alte directii mentale ca sa nu mai vorbesc de termenii specifici unei anumite meserii.Ne-ai aburit si nu-mi merge dezaburirea.Si drumurile facute la tribunal, mai poti mamaie, mai poti?

| danny7 a răspuns:

93 de ani babo tu ce ai tu scrii la 93 de ani LOL!