| iceuniq a întrebat:

Sunt utilizator Orange de peste 11 ani, daca nu ma insel si numarul de telefon de acum are 11 ani , de pe vremea "Alo DA". Am avut diverse optiuni din Young si diverse optiuni laterale. De mai bine de 1 saptamana ma chinui sa imi activez iar Young dar nu pot, am bagat cnp-ul dar imi spune indisponibil, am bagat alte cnp-uri si la fel.
Ma gandesc ca nu ar trebui sa bag al cnp, odata ce l-am bagat tot pe al meu tot pe aceeasi numar.

Intrebarea mea este, ce este de facut?
Orange ma mai lasa sa am iar Young pe aceeasi cartela sau e cazul sa imi potez numarul si sa migrez in alta retea?
Mi-ar parea rau sa plec dupa atatia ani din retea, dar lucrand in Telecomunicatii pe sectorul Comercial, observ ca piata are ce imi oferi, numarul nu il pierd in nici un caz daca cineva vine cu sugestia "Ia alt numar".

Deci astept un raspus, pot sau nu sa mai activez Young, am mare nevoie de internet pe mobil si este optiunea aia de 7 E cu trafic nelimitat.
Daca nu, am net de la RDS 7,2 Mbps 5 gb up/dow, dupa care imi scade viteza.

Sper sa nu scapati piata la fel ca in Focsani, tecuci, etc.
Multumesc anticipat pentru raspuns!

3 răspunsuri:
| Husicel a răspuns:

Dacă ai peste 24 de ani normal că nu mai merge

| iceuniq explică (pentru Husicel):

Pai am vazut ca limita este de 26 de ani.

| Husicel a răspuns:

Depinde, pentru că și eu am văzut asta într-un loc și în altul de 24, apoi nst ce să mai zic oricum sunt foarte șmecheri cei de la Orange