| TheLightWolfKK a întrebat:

Sup TPU! Dau funda.
As vrea sa imi fac un card. Vreau sa stiu daca trebuie sa vin neaparat cu un parinte pentru a il putea emite. Si daca pot sa imi fac fara o sursa de venit lunara( alocatie) nu am chef sa mi-o virez pe cont. As putea face asta.
P.S: Am 16 ani( pe 6 noiembrie) si cam atat.
Multumesc TPU!

2 răspunsuri:
| Stefan2345666 a răspuns:

Pentru emiterea unui card bancar va trebui sa mergi împreună cu un părinte și evident ca banca emitenta a cardului sa nu aplice comisioane va trebui sa încasezi lunar max 500 ron în cazul BCR

| Violleta2022 a răspuns:

Emiterea unui card bancar pentru copii, se face numai in prezenta unui parinte.