| Pepyo a întrebat:

Salut, mi-am facut un card BRD si nu stiu cum sa bag bani pe acesta, trebuie sa ii depun la banca sau pot la un bancomat? sau de la un cont bancar la CEC Bank as putea sa virez banii intr-un cont bancar la BRD?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Toate cele trei sunt valide dar prima e cea mai le indemână

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai card BRD, el este asociat cu un cont BRD. Ca să depui bani în contul tău BRD, care vor apare apoi pe card, poți să depui banii cash la o filială BRD, sau exact la ceea la care ai deschis contul. Dacă ai cont deschis și la CEC Bank sau la altă bancă, poți să depui banii la acea bancă și să faci un transfer bancar către contul tău BRD, dar mai simplu este să-i depui direct la BRD. Dacă ai un bancomat BRD la îndemână, verifică dacă ai la acel bancomat, ATM posibilitatea de a depune bani în cont.