| NYØ2002 a întrebat:

Tamplar.Eu nu ma pot duce ca sunt minor. Dupa terminarea cursului se da intre 1800-3000 lei fix ce ma interesa pe mine cel mai mult ca aveam nevoie de bani sa imi iau haine etc., ca ma duc la o scoala de vara din Iasi si voiam sa am bani pana atunci.Cica o sa fie in 2020 un nou proiect care nu o sa se mai tina cont de strada. Ghinion, eu stau pe strada Anton Adam care e langa Cotroceni si pe Cotroceni trebuia sa stau.Ma intreb cat tine un curs de ala si cand ma pot duce ca eu sigur nu vreau sa ratez scoala de vara, ca ii urasc pe astia din orasul meu si am prieteni adevarati din alte orase. Astia din orasul meu Husi(Vaslui)ii urasc ca sunt rai si rasisti ca eu sunt creol-brunet.Cred ca intelegeti ce spun.Eu strang bani din alocatie si ce imi mai da taica-miu sau neamurile.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Banii astia reprezinta salariul brut nu banii pe care ii iei in mana. Nu te imbata cu apa rece.

| Andreeush a răspuns:

Așteaptă să devii major.

| BlackLight1987 a răspuns:

Nu prea am inteles întrebarea. Vroiai sa stii cat durează cursurile de tâmplărie, ca sa stii daca poti ajunge la scoala de vara?!
Asta nu avem de unde sa stim noi, trebuie să îi întrebi pe organizatori.