| NYØ2002 a întrebat:

E adevarat ca trebuie sa platesti 10000 de lei ca sa iti schimbi orasul? Gen Dupa scoala vreau sa plec in alt oraș din cauza ca il urasc! M-as muta in orice oras numai sa scap Vasluiul asta! Pana si la Vaslui as accepta sa ma mut decat sa stau in Husi,ca sunt numai serpisori pe acolo,pe mine ma stie tot orasul, adica imi stiu toate slabiciunile si am porecla Guță si ma incomodeaza! Eu cred ca daca ma mut din oras scap mi se schimba viata!

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Unde ai auzit că trebuie să plătești pentru a te muta în alt oraș?

| NYØ2002 explică (pentru Andreeush):

Ca trenuie sa iti schimbi buletinul, localitatea de pe buletin

| Eireann a răspuns:

Nu stiu daca o sa iti schimbe viata dar nu am auzit de nici o taxa ca sa te muti in alt oras. Nici daca te muti in alta tara din UE nu trebuie sa platesti taxa.

| NYØ2002 explică (pentru Eireann):

Stii de ce o sa imi schimbe viata? Ca scap de porecla, de toti serpi.Pe mine ma cunoaste tot orasul