| 334499 a întrebat:

Te mai angajeaza cineva in zilele noastre cu contract de munca fara sa ai vreo calificare? Adica de exemplu ca ospatar as putea lucra fara sa fi facut vreun curs autorizat de ospatar?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aiurea! Patronul este suveran in firma lui. Daca vrea te angajeaza si director fara nici un fel de studiu. Eu am fost sef de coloana la o firma si nu m-a intrebat de studii. Le aveam dar patronul nu avea de unde sa stie. Doar firmele mai mari te intreaba de calificari. Am fost gestionar la un magazin fara nici o calificare. Vanzator la alta tot la fel.

| darrio2007 a răspuns:

Nu poti.Trebuie sa ai diploma de calificare.Nici pe santier nu te mai angajeaza doar sa dai cu lopata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fara calificare da, fara experienta greu iar fara diploma de bac nu prea.

| Morenna10 a răspuns:

Sigur ca da, depinde unde incerci

| StefanDrg a răspuns:

Te angajează. Dar fara calificare te muncește pana nu mai poti si te tratează ca un sclav