| Robert04071987 a întrebat:

Știe cineva surse de informații de unde aș putea să mă documentez despre importul de materiale pirotehnice, autorizații și certificări pentru spațiul economic Românesc?

2 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Nu te chinui are un chinez multa marfa
Locuieste pe langa europa
Mergi la oamenii care vand pe strada
Si spune-le ca vrei sa iei legatura cu chinezul

Are deja marfa de 2 milioane de euro aici in Romania in stoc

Nu te chinui sa o importi
Mai ieftin e la el ca vrea sa scape de ea ca nu se astepta sa aiba vanzare asa de mics

Daca vrei il intreb pe un client de al.meu care il cunoaste personal pe chine, care mi-a spus ca a ramas cu marfa nr vanduta

Altfel exista cursuri pirotehbice.
TREBUIE SA DECII PIROTEHNIST

ASTA inseamna sa gasesti o carciuma un bar o firma care sa aiba nevoie de acesre servicii
Sa ceara de la registrul comertului codurile respective CAEN
Si aia sa ii spuna ca are nevoie de un om calificat si autorizat
Asa ca el te trimite pe tine la petrosani la curs
Pt ca in tara asta doar in anumite orase ee fac cursurile astea de pirotehnist

Te verifica sri-ul pe tine pe toti prietenii tai pe toata fsmilia ta sa nu fi facut carevs puscsrie
Sa nu vz ocupati cu droguri sau cu trafic de carne vie...
Si daca prietenii prietenilor tai sunt curati

Atunci o sa ti-se deschida calea sa si cum sa faci curzul

Daca cumva ai Facebook sau ptieteni dubiosi gata nu mai ai nici o sansa
Ba ca nu se tine cursul ca sunt prea putini
Ba ca sa tinut cursul si tu nu ai venit
Ba ca nu mai sunt locuri ca o singura firma a cumparat toate locurile

Si cursul asta mi-se pare ca se face o data ls 2 ani

Asa curstati viata de nr de telefon de la vecini dubiosi
Nu mai vorbi cu dubiosii nici macr in trecere pe la scara blocului

Pocaiestete daca ai veva prin cazier ia-ti adio

| Olaru_Alex_1998 a răspuns:

Există o asociație dedicată pentru această chestie, vezi poate te ajută. www.asociatiaicop.ro