| Av3nTuRi3r a întrebat:

TPU am o intrebare urgenta.
Pot incarca contul de PayPal de la un magazin non-stop cu aparat paypal? Daca da cum functioneaza, esti identic cu PaysafeCard? Primesc un cod pe care il bag in cont? Sau la aparat o sa bag emailul contului, dupa care adaug banii in aparat si imi baga banii pe cont? Va rog sa-mi raspundeti doar daca stiti ca am nevoie urgent sa bag niste bani. E vreo suma minima-maxima de bani pe care ii pot baga la aparat? Specific ca nu am card bancar inregistrat in contul de PayPal si nici nu vreau. Va multumesc. Astept raspunsurile voastre, dau funda.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu poti incarca nicaieri contul de Paypal, decat acasa, cand esti online si numai daca ai contul paypal, legat de Banca TA, ca el sa traga banii direct din contul tau bancar.
Evident nu-l ai si nici nu poti efectua tranzactii prin Paypal, odata ce nu stii cum functioneaza Paypalul.
In primul rand, Paypalul nu are carduri!
In al doilea rand, Paypalul este o plaforma de plati si incasari DOAR ONLINE.
In al treilea rand, nu poti folosii contul paypal daca nu ai cont personal la ei, facut pe numele tau real, de care ai legat un credit card, sau un cont bancar personal, care intai este verificat de Administratia Paypal.
Evident, trebuie sa ai minim 18 ani impliniti, ca sa-ti faci cont de paypal.

Ce nu pricepi tu, este ca, Paypalul nu este o joaca de copii, ci este cea mai mare platforma internationala de transferuri de bani!
Pana nu le dai datele personale corecte si reale, pana nu te verifica ei, pana nu legi contul bancar personal din care ei retrag $2 ca sa te verifice, dupa care ti-i trimit inapoi in cont, contul de Paypal nu este validat si NU poti sa-l folosesti.

Deci, pune-i cruce si uita de Paypal, atata vreme cat nu esti dispus sa urmezi calea legala si corecta de a-ti inregistra contul bancar personal in contul de paypal, nu ai ce face cu Paypalul.

In ce priveste Paysafe-ul, este un card de cumparaturi local, fara pic de valoare in tranzactiile internationale!

3 răspunsuri:
| Daktary a răspuns:

Treaba e simpla daca ai paysafecard iti faci cont pe https://www.neteller.com si acolo iti faci card virtual mastercard dupa iti incarci contul neteller cu bani din paysafecard poti face plati cu cardul sau il adaugi in paypal. Dupa ce faci contul neteller trebuie sa scanezi buletinul sau permisul pentru a confirma identitatea. Cand adaugi bani din paysafecard se ia comision de 7.5%, suma minima incarcata prima data este de 10 euro.

| Damian_Panaitescu_2000 a răspuns:

Imi place cum the crezi tipul de om care respectable legea si se crede mai presus de altii, unii copii vor sa cumpere anumite lucruri online fara legaturi cu carduri poate ca sunt minori sau mai stiu eu ce motive si pentru asta e paysafe.In anumute cazuri poti sa folosesti numai card si PayPal si atunci toti acesti copii nu stiu ce si cum, poti sa raspunzi la o intrebare de genul si mai frumos, fara sa pari o scarba