| anamaria82726 a întrebat:

Trebuie sa dau ceva pe olx cu posta romana. Dar cum fac asta? (Sunt din Iasi nu stiu daca conteaza) ideea e ca trebuie sa ajunga la mine si banii pe produs.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pui coletul cu plata ramburs, respectiv destinatarul va plati pretul stabilit la primirea coletului si posta iti va inmana suma.
Coletul se trimite de la orice oficiu postal, cel mai bine cel mai apropiat de domiciliul tau.

| anamaria82726 explică:

Proasta gluma

| ro74florin a răspuns:

Mergi cu coletul la ofici postal. soliciți livrare cu plata ramburs pentru contravaloare colet si transport (dacă ai negociat cu cumpărătorul să plătească si transportul). după ce posta livrează coletul si încasează bani, o să primești o înștiințare de la posta să ridici bani. atenție : posta nu livrează colete mai grele de 20 kg