| YahOOzOOp a întrebat:

Daca vreau sa vand un produs, si il trimit prin Posta Romana, destinatarul fiind destul de departe.Cum voi primi banii? Se plateste la ridicarea coletului iar banii ajung la mine? Cum alt cumva as putea primi banii?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Il trimiti cu ramburs, posta incaseaza banii de la destinatar la inmanarea coletului si ti-i achita tie. Suma poate fi incasata si prin banca ori prin depunere pe card, dar acestea, de regula, nu sunt agreate de nici o parte. Daca destinaturul plateste in avans se teme de o teapa din partea expeditorului iar daca expeditorul trimite coletul inainte de a fi platit se teme de o teapa din partea destinatarului. Numai bine!