| anonim_4396 a întrebat:

Un mare ajutor mi-ar face si o fapta buna dincolo de aparentele site-ului cel care m-ar informa cu privire la un loc de munca in strainatate. Sunt tanar si doresc sa muncesc intr-o ferma, fabrica sau agricultura. orice. Ma adaptez la conditii grele si am notiuni la nivel intermediar de limba engleza. Va multumesc (fara link-uri)

3 răspunsuri:
| Bang1bang1 a răspuns:

Man eu iti ZIC NU TE AJUTA NIMENI TOTI ITI CER BANI SA PLECI iti cer 300 - 400 de euro pentru un contract + bani de cheltuiala acolo + autocarul sau avionu, hai sa iti zic cum am facut eu, eram tot ca tine imi doream sa plec dincolo la munca cum ti-am zis mai sus totii iti cer bani intr-o seara am vb cu un prieten sa plecam dincolo EL o zis ca nu vine ca nu ne gasim de munca... am plecat singur la ghici si am gasit de lucru la o fabrica de pui si acolo lucru si in prezent fara ajutoru nimanui. iti trebuie putin sange si sa ai incredere in tine nu in altii BAFTA

| Anthonys a răspuns (pentru Bang1bang1):

Bun inteleg cum sta treaba la firmele astea de recrutat personal.(te poti considera un caz norocos. si e de apreciat telul tau ). daca as ajunge in afara si as fi nevoit sa imi caut de munca as face la fel inceputul e mai greu dar uite ca in seara asta nu trebuie sa imi dai un exemplu de viata ci doar o mana de ajutor...asa ca...

| Bang1bang1 a răspuns (pentru Anthonys):

Man nu iti da nimeni mana " aia de ajutor " toti isi ajuta neamurile pleaca de capu tau poate ai si tu noroc...