| RăzvannRăzviii a întrebat:

Un produs costa in SUA 400$. In Romania cat ar costa intr-un magazin online?( cursul prezent + alte taxe si impozite ). Va rog raspundeti serios, un raspuns bun primeste funda + vot

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La acest pret se adauga:TVA, taxe transport+adaosul comercial practicat de cel care il vinde.

| FastAndFurious a răspuns:

Nu e mereu relevant pretul din afara ca sa faci comparatia.
Uneori la noi adaosul e foarte mare, nu e doar unul ok plus transport, taxe, chirii etc.
Si depinde si in ce categorie se incadreaza ( electronice, haine, mobila).
Tu socoteste daca pretul din Romania ti se pare bun pentru produsul in sine.
Daca merita.
Ca aproximatie, ar trebui sa fie cam 500 dolari, pentru un pret corect. Dar mai des e mult mai mult.

| whattt a răspuns:

Depinde ce produs este

| IonutDX a răspuns:

Ps3 in ro e aprox 400$
acelasi ps in sua e 250$

ps4 ar putea fi cel putin 600$ in magazinele ro

| RăzvannRăzviii explică:

E vorba de playstation 4