| BBiiiaa a întrebat:

Am castigat un produs de pe un magazin online care nu e din Romania. Totul e gratis, inclusiv transportul, nu stiu insa daca vor fi taxe la vama. Am trimis un email catre acel site, inca nu mi-a raspuns. Ce credeti? Si inca ceva, produsul va sosi la posta locala?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Odata ce shipping-ul e gratis nu are treaba, se ocupa ei de taxe. Si da, prin posta ar veni, nicidecum prin curier.

9 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Despre ce site e vorba si ce produs ai castigat, in urma carui concurs?

| BBiiiaa explică (pentru CM7YRE):

E un site de imbracaminte, nu stiu sigur locatia, dar stiu ca nu e in Romania.

| CM7YRE a răspuns (pentru BBiiiaa):

Un site de imbracaminte, ajute foarte mult happy. Concret si la obiect, ce site, ce concurs?

| BBiiiaa explică (pentru CM7YRE):

E vorba de Romwe. E un concurs oficial, totul e in regula. Urmeaza sa le trimit datele. Iti dau un mesaj pe privat

| CM7YRE a răspuns (pentru BBiiiaa):

Nu trebuie totul pare ok. Pe scurt, citeste regulamentul, n-ar trebui sa platesti nimic. Daca ar fi sa platesti ceva, maxim platesti shipping-ul:
http://www.romwe.com/Free-Shipping-Worldwide-ezp-1.html
Am zis daca, nu obligatoriu. Si o sa fie 50 ron. Nimic mai mult.

| BBiiiaa explică (pentru CM7YRE):

In anuntul concursului era precizat shipping gratuit. Ma gandesc doar la vama sa nu fie ceva. Si o sa vina prin posta, normal?

| BBiiiaa explică (pentru CM7YRE):

Ok.mersi mult pentru raspunsuri! Poate iti mai dau vreun mesaj daca mai e ceva. laughing

| CM7YRE a răspuns (pentru BBiiiaa):

Cu placere. Oricand!

| CM7YRE a răspuns (pentru BBiiiaa):

Odata ce shipping-ul e gratis nu are treaba, se ocupa ei de taxe. Si da, prin posta ar veni, nicidecum prin curier.

| SasNetRomania a răspuns:

Daca acel produs este si la vanzare, si iti scrie free shipping si in Romania, nu vei plati nimic.
cum a zis si CM7YRE, nu vine cu, curierul ci cu posta, si pana in Romania cu avioane low cost.