| Prezidentul a întrebat:

Ce parere aveti despre faptul ca România este campioana europeană la taxe şi impozite?

Răspuns Câştigător
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Avem bani, no?

6 răspunsuri:
| KillMePlease a răspuns:

Important este ca suntem campioni la ceva...Probabil vom fi campioni mult timp, cine ar indrazni sa ne fure noua locul? straight face

| SergiuBoss11 a răspuns:

Esti cam nerusinatwinking, nu te gandesti deloc la sarmanii parlamentari care zac toata ziua pe scaunele din sediu.Ai mult tupeu sa pui o intrebare ca asta! daca nu ar fi taxele si impozitele asa mari din ce si-ar mai construi si ei vile luxoase? Cat egoism din partea voastra ca va plangeti, dar nu va ganditi la neprihanitii si devotatii nostri parlamentari care stau si ei cu halca la gura incercand sa cauta metode de a mari si mai mult taxele si impozitelesad.
Asta cand nu dau un decret de genul "interzicerea vanatorii de hipopotami pe spatiul romanesc" sau "imbunatatirea conditiei din puscarii"

| Prezidentul explică (pentru SergiuBoss11):

Da... Era acum ceva timp o stire la TV cu un parlamentar care vrea si el 3.500 de euro, un salariu decent... Dat fiind faptul ca salariul minim (decent) pe economie este de 200 (aproape)

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru Prezidentul):

Nu are cine sa-i impuste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Măcar la ceva să fim și noi pe locul întâi.

| LadyLilith a răspuns:

E foarte trist. Totul se scumpeste, insa salariile nu cresc. Multi abia traiesc de la o zi pe alta, si mai platim si taxe si impozite uriase pentru toti cei lenesi, care nu sunt in stare sa se duca la lucru si asteapta ca totul sa le fie dat pe gratis fara ca ei sa faca ceva.