| Illuminati2016 a întrebat:

Unde pot face un imprumut de 5000 de euro daca am venit in strainatate fara girant in Romania? Sa girez cu casa, intreb pentru un prieten.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O mare prostie faci, pierzi casa deoarece tu imprumuti 5000 de euro, dar vei da inapoi dublu sau chiar triplu deoarece comisionul este pe zi, si daca tu nu poti platii la timp pierzi casa, la ce ai vrea 5000 de euro? Parintii sau familia ce spun sunt de acord sa girezi cu casa? Daca pierzi casa inde vei sta? In stradă? Ce varsta ai? Ai serviciu, daca nu ai cauta servici si stringe banii.

| Wr3nch a răspuns:

La camatari.

| SharpEagle a răspuns:

Nu prea inteleg mare lucru...
Ai venit in strainatate sau din strainatate?
Imprumutul vrei sa-l faci in Romania?

| nukeyly a răspuns:

La banci exclus. La cineva cu cash disponibil pe loc de preferat o cunostinta, fara girant trebuie alta garantie, si casa nu-i o mutare desteapta ca nu sti cum sufla vantul, poti incerca la afaceri gen provident, sunt multe pe net, sunt chiar si din aplicatie unele.
Si ca ultima solutie disperata mergi la camatari, da vezi in ce te bagi sa nu iesi sifonat.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru nukeyly):

Nu i dau rudele 5000 de euro ca daca i ar fi dat numai punea intrebarea aici.