| Avocado a întrebat:

Unde pot schimba monede de 2euro, 1euro si/sau 50centi in Bucuresti? Mai accepta casele de schimb valutar si daca da, voi primi bancote sau monede in lei la schimb?

Răspuns Câştigător
| Natashha a răspuns:

Daca te duci la banca cu o punga de "maruntis", o sa ii schimbe la jumatate de pret.So,la o moneda de 2 euro, contravaloarea in lei este de 4.3 lei in loc de 8.6 lei.Ai putea sa incerci la un schimb valutar, deoarece lor le trebuie de la schimburi din lei-euro.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca este mai bine la o banca si stiu ca BCR cumpara si monede, la pretul de cumparare a euro din ziua respectiva, este mai mic cu cca 5-10 bani decat pretul de referinta calculat de BNR. Numai bine!

| xDarKy a răspuns:

La banca