| Pampam a întrebat:

Care este varsta minima la care se poate realiza un schimb valutar? Trebuie neaparat sa fii major? Sau poti face o astfel de operatiune si daca esti minor cu buletinul?

7 răspunsuri:
| BrD a răspuns:

Se poate realiza de la orice varsta cu conditia sa ai un buletin la tine. Ti se cere buletinul ca in cazul in care banii sunt falsi, sa aiba de unde sa te ia.

In consecinta, poti schimba de la orice varsta, atat timp cat ai buletin sau buletinul unui parinte la tine.

P. S. Cei de la casele de schimb valutar sunt comercianti, si le convine sa iti schimbe banii. Astfel ca nu ii intereseaza de unde ii ai, cati ani ai sau alte de'astea. Daca esti mai mic, exista posibilitatea sa incerce sa te pacaleasca. Gen sa iti bage comisioane sau alte de'astea. Sa fi atent si sa calculezi inainte.

| LucianGabriel a răspuns:

Normal si legal ar fi la 18 ani dar daca ai noroc poate poti si fara(macar 14 sa ai, adica sa ai buletin)

| saymoon a răspuns:

Te poti duce si dupa 14 ani, cu conditia sa ai buletin.
Acum daca ai sub 14 ani, mai bine ti ai ruga parintii, o vecina, o ruda, cine crezi tu ca te poate ajuta.
numai bine.

| Bixx a răspuns:

Eu am schimbat la 12 ani cu buletinul mamei 100 de euro si nu s-a intamplat nimic. depinde de suma in general. incearca cu buletinul unui adult

| Miss25JK a răspuns (pentru Bixx):

Ma mir, nu prea te pot crede. Cu atat mai mult ca la 12 ani sa iei buletinul mamei. Nu te cred orice ai spune. Nu conteaza suma, legile sunt legi, atat timp cat este vorba de bani, e mai strict happy.

| lexxxy a răspuns:

La mine in oras trebuie sa ai minim 18 ani pentru treaba asta dar poate daca te duci cu buletinul ai avea sanse mai mari happy incercarea moarte n-are

| aLinux a răspuns:

Poti si daca esti minor. te duci cu buletinul happy