| SatanicBear a întrebat:

Urgent! Vreau sa depun o anumita suma de bani in contul unei firme prin ordin de plata, contul lor fiind la GarantiBank. Pot face acest lucru fara sa am cont bancar la Garanti sau, si mai bine, din orice banca?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti face plata de la orice banca, unde ai cont curent deschis.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Se poate de la orice banca dar platesti comision. 2-5 lei pentru sume mici.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca platesti din contul tau bancar, faci oridin de plata catre firma respectiva, ai grija sa ai datele bancare corecte si sa se mentioneze numarul de factura si numele tau ca platitor.