| fratiikaramazov a întrebat:

vreau sa depun intr-un cont de la banca Garanti Bank o suma de bani dar nu este nici o banca din aceasta prin cartierul meu. Ma pot duce la alta banca cum ar fi BCR si sa depun acolo? Sau cum pot sa procedez altfel?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca doresti sa faci o plata( plata care este indicata a se face numai intr-un anume cont deschis la Garanti Bank) atunci va trebui sa sa cauti si sa gasesti respectiva banca pentru a evita plata unor comisioane "grase", de transfer, in cazul in care platesti la alta banca decat cea indicata.

| ClaraB a răspuns:

Da, te poti duce la orice banca, dar iti vor percepe un comision pe operatiune.