| Anonim2132 a întrebat:

Salut TPU
Am o intrebare
vreau sa transfer niste bani din contul meu bancar, eu am cont la transilvania dar cel caruia trebuie sa ii dau bani are la GarantiBank
se poate sa ii transfer bani in contul lui?
dau funda

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca se poate, prin ordin de plata din contul tau in contul lui. Va trebui sa-i stii numele si prenumele, unitatea bancara si codul IBAN al contului.

| Anonim2132 explică:

Si daca nu am 18 ani

| smartyx a răspuns:

Da, poti sa-i transferi, dar orice banca percepe comision. Acesta poate reprezenta o suma fixa (2, 5 lei) + procent din suma pe care o tranferi.
p.S: verifica de doua ori daca ai trecut IBAN-ul corect al celui caruia ii transferi banii sa nu-l faci fericit pe altul.