| Katona_Claudiu_1999 a întrebat:

Vă rog, cardul de bani se poate scoate și de la o bancă din altă zonă a orașului sau numai la banca unde am cardul de bani?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cardul FIZIC il iei de la banca emitentă, sucursala unde ai semnat actele!

| anonimg a răspuns:

Cand faci cerere la o banca pentru un card, tu il ridici ridici tot de la banca respectiva.
Ori poate ca in fraza ta este o alta exprimare; poate ca nu am inteles noi intrebarea ta.
Daca cineva ti-a luat cardul, poate sa scoata bani de pe el de la orice bancomat, dar numai daca stie pin-ul. IN caz de furt trebuie anuntata banca respectiva ca sa blocheze card-ul/cont-ul.

| Katona_Claudiu_1999 explică (pentru anonimg):

Chestia e că am card, dar trebuie să-mi deie alt card că al meu expira, și am termen 10 zile să ridic noul card, mă gândeam dacă pot să-l ridic de la altă bancă BRD decât aceea unde am facut prima dată cardul

| anonimg a răspuns (pentru Katona_Claudiu_1999):

Cardul fizic il ridici de la banca la care l-ai facut, din locatia respectiva; nu poti sa il ridici dintr-un al sediu al aceleiasi banci.

| RaduRobertRO a răspuns:

Cardul se ridica doar la sucursala unde l-ai facut, este evident caci este numai unul si vine acolo. Ideea este ca mi-au zis recent ca se trimite prin posta [ la refacerea lui la termen ]. Nu stiu cat este de exact, mi se pare absurd sa nu se poata ridica de la banca direct. Asta era la BCR.

| Katona_Claudiu_1999 explică:

De fapt noul card că banca îmi dă altul

| darrio2007 a răspuns (pentru Katona_Claudiu_1999):

La sediul unde l-ai facut pe primul.