| abcd13566 a întrebat:

Am fost la banca transilvania sa depun o suma de bani pe cardul cuiva. Doamna de acolo mi-a dat o chitanta pe care am pierdut-o, iar acum persoana respectiva nu poate scoate banii fara codul de pe acea chitanta. Cum pot sa recuperez banii? Sau exista vreo posibilitate ca acea persoana sa scoata banii fara cod?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are nicio treaba extragerea de bani din cont cu codul de pe chitanta

| Oana92 a răspuns:

Eu nu am mai auzit de asa ceva. Din moment ce ai trimis banii intr-un cont, titularul acelui cont poate scoate banii fara probleme. Nu am primit niciodata niciun fel de cod cand am virat bani intr-un alt cont, indiferent ca a fost vorba de virament cash-cont sau cont-cont.

| gratargratar a răspuns:

Nu se poate asa ceva. Titularul de cont are drept de retragere, in limita soldului, asupra contului.
Deci trebuie sa poata scoate banii. Insa tu poate ai facut o achizitie online, si vrei sa o dovedesti detinatorului cardului. In acest caz furnizarea numelui si a datei tranzactiei trebuie sa fie indeajuns.