| sboldureanu a întrebat:

Va rog, daca stie cineva o firma sau o persoana fizica care te poate ajuta sa gasesti un loc de munca in strainatate.De ceva timp caut pe net si nu gasesc decat aceleasi firme sub anunturi diferite si toti vor sa platesti acea taxa de procesare dosar.

Răspuns Câştigător
| Afa_Ceri_Cata_Log_1984 a răspuns:

Eu lucrez cu Zamfirescu&Rosca din Brasov. Le cunosc personal pe fete si sunt serioase. Acum daca ati mai fost pe afara cu firme de intermediere, probabil stiti ca nu depinde numai de agentie. Agentia din Romania poate fi foarte serioasa, in ceea ce priveste intermedierea si puteti avea surprize la angajatorul final. In orice caz, site-ul lor este http://www.zrconsulting.ro

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu. Daca esti o femeie nu foarte urata, te duci la un clan de tigani si te rezolva ei. Daca esti barbat, iti faci un clan de tigani.

| costan a răspuns:

Pentru joburi in strainatate vezi ofertele aici: http://www.mediator-jobs.com/

| sboldureanu explică (pentru costan):

Stii din proprie experienta ca sunt seriosi? Te intreb pentru ca vad aceleeasi anunturi si numere de telefon la care am sunat si te cheama la Cluj cu 750 ron pentru procesare dosar si analize si abia apoi iti spun ceva legat de viitorul loc de munca.

| costan a răspuns (pentru sboldureanu):

Am 2 prieteni care au plecat prin acesta firma in Germania, acum trebuie sa vorbesti cu ei si daca te califici pentru un job cu siguranta vei avea un contract de munca, dupa cate imi aduc aminte pentru prieteni mei, intocmirea dosarului a durat aproximativ 45 de zile. Mai multe informatii cere telefonic sau prin email la aceasta firma, doar ata mai stiu ca, este pe piata medieri de joburi pentru Germania si Austria de 3 ani. SUCCES!

| sboldureanu explică (pentru costan):

O sa incerc si eu.Multumesc.