| Țoglă a întrebat:

Virament bancar.
Salut, cei de la BRD nu-mi dau prea multe informații asupra cardului meu de salariu Maestro în lei. Vreau să-mi retrag toți banii de la ei și să plec la altă bancă.
Însă nu menționează dacă-mi iau comision pentru transfer bancar sau dacă-mi pun o limită de retragere de la atm unde comisionul este de 0.2%.
Da, am citit pe site-ul lor de comisioane dar nu sunt prea exacți și nu scrie nimic despre ce vreau eu să aflu.
Și altă întrebare pentru cei care au fost la brd și au avut vreo problemă la închiderea contului, dacă trebuie să mă aștept la ceva surprize...

Mulțumesc, fundă

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Susțin ce a zis Salontanul.
Cele mai bune bănci sunt ING și BT.
Am avut cont la BRD și am renunțat la el pentru că nu puteam să-mi obțin extrasele în format electronic online. Trebuia să merg la ghișeu.
Limita de extragere de la bancomat era 3000 lei/zi.
Nu știu dacă s-a schimbat între timp.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Scoate-ti banii la bancomat si gata. Iti recomand sa mergi la ING sau BT care nu au comisioane pentru persoanele fizice.

| Adry05 a răspuns:

Eu mi-am inchis anul trecut un cont la BRD, a tot incercat aia sa ma convinga sa renunt la idee dar n-a reusit si l-am inchis si totul ok de atunci.

| Țoglă explică (pentru Adry05):

Cum ți-ai retras banii de la ei?

| Adry05 a răspuns (pentru Țoglă):

A, din fericire n-a fost cazul de bani, era un cont nou deschis cu obligatie sa zic asa de la facultate.

NOname
| NOname a răspuns:

Că tot ți s-a răspuns deja, eu zic că n-ar strica să mai și râdem puțin...pe temă. :D

http://laura-i.blog/2018/10/28/livrez-performanta-be-sales-tough/ :))

| EcceHomo a răspuns (pentru NOname):

laughing
Ar putea simula un travaliu, poate i-ar închide mai repede contul.

| NOname a răspuns (pentru EcceHomo):

rolling on the floor