| Roliii a întrebat:

Voi cum abordati oamenii cand vreti sa le vindeti ceva scump?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"Foarte scump" e relativ. Pentru unii poate fi foarte ieftin.
Trebuie cautati oameni interesati, dar care dispun lejer de pretul cerut de tine, faci oferta l un pret mai mare decat vrei sa obtii pentru a avea marja de negociere.
Trebuie sa fii ferm si de incredere, altfel nu prea ai reusita.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Interesanta intrebare, de parca toti vindem aur la colt de strada si racolam clienti

| Mayar a răspuns:

Pun pe olx sau alte site-uri pe care pot vinde. In cei care vin fata in fata sa ma convinga sa cumpar nu situ ce nu am nici cea mai mica incredere si ii evit numaidecat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii dai câteva detalii despre marca, ca sa știe ce cumpara, apoi il lași sa examineze produsul și ii răspunzi la întrebările pe care el ti le pune. Succes la vânzare și sper ca ti-am fost de ajutor!