| MyDarkSoul a întrebat:

Ce stiti despre oamenii bipolari? Cum trebuie abordati? Cum se manisfesta in relatii? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TheoryOfHarmony a răspuns:

M-am confruntat si eu cu aceasta problema. Oamenii bipolari sunt complicati,foarte complicati si foarte greu de inteles. Dar de asemenea,oamenii bipolari sunt foarte iubitori.
Cum se manifesta in relatii? Perfect normal! Doar ca...pot din extaz sa cada direct in depresie,fara nici un motiv. Pot sa fie gelosi,suspiciosi,fara motiv. Oamenii bipolari sunt foarte sceptici in ceea ce ii privesc pe oamenii cu, care sunt in conctact,iar intr-o relatie isi pun foarte des problema "De ce este X cu mine?". Cel mai important lucru pentru a avea o relatie buna cu o persoana bipolara este sa ii fii alaturi oricand,sa nu te certi cu ea si chiar daca greseste, sa nu o contrazici. Sau daca o contrazici sa ai mare grija ce spui. Si un alt detaliu foarte important, daca aveti o cearta nu ii spune nimic de genul "Se vede ca esti bipolar." acest lucru afecteaza foarte rau psihicul persoanei respective.
Si nu privi o persoana bipolara ca fiind nebuna, o persoana bipolara este o persoana cu nervii la pamant, care nu isi poate controla starile emotionale si starile psihice si poti considera acest lucru ca o sinceritate extrema. Sper ca te-am ajutat!

| MyDarkSoul explică (pentru TheoryOfHarmony):

Multumeschappy Nu judec doar ca vreau sa stiu cat mai multe din surse diferite

1 răspuns: