| darksector a întrebat:

Vreau sa bag in banca 50.000 EURO pentru dobanda cam cati bani mi-ar venii lunar?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa vezi singur, in functie de banca, perioada depozitului, felul dobanzii(fixa ori variabila) etc, aici: http://www.finzoom.ro/depozite/depozite.aspx. Introduci datele in tabel si vezi dobanzile pe care le vei primi de la toate bancile. Dobanda afisata este pe perioada aleasa si este bruta, asa ca va trebui sa scazi din ea impozitul de 16% si apoi sa imparti rezultatul la numarul de luni din perioada aleasa, ca sa afli cat ai primi pe luna. Daca alegi cu capitalizare, dobanda o vei primi doar la sfarsitul perioadei depozitului(in acest caz alegi "la maturitate"). Numai bine!

5 răspunsuri:
| Sentinel a răspuns:

E de preferat sa nu mai tii valuta in banca ci sa treci pe metale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand ai banii astia apeleaza la un cosultant financiar contra cost, cum nu-i ai nu are rost sa-ti dau astfel de detalii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt sigur ca userul care a deschis intrebarea, adica userul "darksector: este o clona a userului de jos "andreea"

Astfel ca userul andreea a deschis o asa zisa intrebare mascata doar ca este deschisa de userul andreea si care culmea tot ea da un raspuns la solutie, intenta userului andreea este sa-si facva reclama la propriul site pentru a mai castiga niste vizitatori pentru click-uri.
de altfel, site-ul nu are cum sa aiba acces la bazele de date ale bancilor din Romania sub nici-o forma, nu are cum sa calculeze exact dobanzile stiind ca multe banci au mereu noi oferte de dobanzi pentru depozite si in multe cazuri bancile negociza de la anumite sume domabnzile oferite in cadrul unor conditii.

Deci, cel care a deschis intrebarea este in fapt clona userului andreea de mai sus care a vrut sa-si faca reclama la un site inutil.

| darksector explică (pentru anonim_4396):

Pentru chestia asta ti-am dat report nu stiu cine este andreea_3216 si chiar dispun de acesti bani in loc sa imi dai un sfat folositor insinuezi ca fac reclama la nu stiu ce site! Rusine!

| DerFinne a răspuns:

Cam 2000 euro