| Anonim6666644 a întrebat:

Vreau sa devin medic legist sau farmacist, daca am tatuaje voi avea probleme la angajare? am tatuje pe maini pana la incheietura.

1 răspuns:
| ItsJustAName a răspuns:

În principiu nu ar trebui să ai nici un fel de problemă. Cu toate astea te poți întâlni cu persoane care să nu agreeze acest lucru, iar tatuajele să reprezinte un minus pentru tine. Cu toate astea seriozitatea și skillurile ar conta mai mult din punctul meu de vedere. Ca farmacist e mai delicat... Dacă lucrezi în laborator, din punctul meu de vedere ai toate șansele. Dar ca să vinzi medicamente în farmacie e mai greu cu tatuaje. Oamenii îs reticenți în a angaja persoane cu tatuaje vizibile...