| mafiot1 a întrebat:

Vreau sa devin miliardar ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| Zartbitter a răspuns:

Probabil că nimeni de pe TPU nu este miliardar, deci sfaturile pe care le vei primi sunt de altă natură.

Dacă ar fi ușor să faci mulți bani, toată lumea ar face asta. Să faci bani din nimic nu este deloc ușor, iar miliardari care au pornit de la zero îi numeri pe degetele de la mâna stângă.

În schimb, cu cât ai mai mulți bani cu atât poți face mai ușor alții. Cu 10 lei poți face 15, la fel cum cu 10.000 poți face 15.000 și zerourile se adună...

Singurul sfat realist pe care ți-l poate da cineva este să muncești în fiecare zi pentru a aduna mai mult decât cheltui, sau să cheltui mai puțin decât faci.

Dacă vrei să faci bani în scheme MLM (multi-level-marketing) de genul Amway, Herbalife și alte mizerii de-astea care își bat joc mintea și sănătatea oamenilor, ține cont că banii vin direct din numărul de oameni care lucrează pentru tine și nu din numărul de vânzări.

Dar oricum, în majoritatea situațiilor, banii vin de la oameni care lucrează pentru tine. Deci, învață să convingi oamenii să lucreze pentru tine.

Orientează-te spre oamenii care au deja bani și stai pe lângă ei. Du-le cafeaua, cumpără-le hârtia igienică, șterge pe jos pentru ei, fă orice ca să înveți cum se fac banii de la cei care fac banii. Nu te aștepta să înveți de pe TPU sau de pe net sau de la personaje care au impresia că au bani pentru că au o mașină de €100.000 și o garsonieră de €30.000 sau datorii de €500.000 la 4 bănci.

Pe scurt: economisește, învață, fă sacrificii și scoate bani din orice poți. Pe la 50 de ani poate ai să ai suficienți bani încât să te liniștești și să-ți dai seama că probabil nu mai are rost să-i cheltui pe altceva decât pe sănătate și că probabil copii tăi (dacă ai avut timp de ei) vor avea o șansă mai bună să fie miliardari fără să își vândă sufletul :-)

1 răspuns:
| RD a răspuns:

Depinde de citi ani ai.
Daca ai implinit 18 cauta despre Amway.