| alondrakiss a întrebat:

Vreau sa donez niste bani.Cum pot face acest lucru?

4 răspunsuri:
| CosminCD a răspuns:

In contul bancar al persoanei sau institutiei respective. Asta ar fi o varianta. De asemenea, direct persoanei respective.

| alondrakiss explică (pentru CosminCD):

Merg la orice banca si depun in contul bancar, nu?

| laSoledad a răspuns (pentru alondrakiss):

Nu mergi la orice banca sa depui in contul persoanei. Pentru ca te pune sa platesti comisioane mari. Trebuie sa mergi fix la banca unde persoana respectiva are contul bancar. Ca sa vezi la ce banca trebuie sa te duci, citeste codul IBAN unde vrei sa trimiti banii. La inceputul codului IBAN, este specificat codul bancii. Vezi aici codurile bancilor:
http://www.banking.ro/lista_BIC.php

| CosminCD a răspuns (pentru alondrakiss):

Păi cel căruia îi faci donația, ar trebui să aibă un cont bancar. Vei vedea atunci la ce bancă este făcut contul.