| imihaistoian a întrebat:

Vreau sa fac un depozit la termen pe un an la o banca unde este sigura si dobanda este buna, sugestii?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca stie cineva de aici dobanzile de la depozite la toate bancile. Iti recomand sa te uiti pe finzoom.ro, acolo sunt dobanzile la cateva sute de depozite, cred ca de la toate bancile din Romania.

| Kta1978 a răspuns:

Dobanda va fi impozitata cu 16% ca orice venit. Orice banca e sigura pana la o anumita suma pin garantii de stat. Oricum poti face mai multe depozite sub acest prag.